Сјајне партије кошаркашица и кошаркаша

Величанствен викенд у Лајковцу – победа кошаркашица и кошаркаша. Сјајан амбијент на трибинама и повратак Лајковчана кошарци. Мушка екипа савладала је Ивањицу са 102:92, док су жене победиле Лозницу са чак 45 поена разлике – 95:50.

Железничар Лајковац
Гавриловић (1п), Јовчић (13п), Радовановић (8п), Милијановић (20п), Миловановић, Танасковић (15п), Лазић (10п), Радованчевић кап., Адамовић, Живковић, Стојаковић (35п), Радовић
Тренер: Миросавић

Ивањица Ивањица
Грдовић (23п), Јелић, Кошанин, Мићић, Перуничић, Матејић, Стаменић (6п), Тошић (14п), Миленковић (18п), Јовановић, Радуловић (3поена), Ивковић кап. (28)
Тренер: Глинтић

После пораза у прва два кола на друголигашком западу, кошаркаши Железничара су остварили феноменалну победу пред фанатичним навијачима. Домаћи тим је био бољи од екипе Ивањице резултатом 102:92 (20:26; 22:24; 22:26; 38:16).

Две утакмице, два пораза, нико није очекивао победу против фаворизоване младе екипе из Ивањице. Три четвртине домаћин је „јурио“ резултатски прикључак и успевао да стигне до осам поена заостатка. Почетак четврте четвртине – на семафору дванаест поена разлике за госте. Навијачи су се већ били помирили са поразом. Две грешке судија, незадовољство на трибинама, инат код домаћих играча и сјајна рола Стојаковића са 35п, Милијановића са 20п и улазак у игру и сигуран шут , вечерас одличног Лазића са 10 поена, допринели су да се домаћин врати у игру и поведе на пет минута пре краја. До завршетка утакмице играчи Железничара, уз подршку са трибина, успели су да задрже предност и на крају тријумфују.
Треба напоменути и да је код гостију најрасположенији за игру био капитен Ивковић и уз њега млади Грдовић.

У наредном колу Железничар гостује у Мионици.

2.коло (28.10.2012)
ДРУГЕ ЖЕНСКЕ ЛИГЕ

Гледалаца: 100
Судије: Штековић БГ, Богојевић БГ

95:50 (26:08; 20:1; 25:13; 24:18).

Играч утакмице: Митровић (Железничар)

Шћекић (10п), Рашић (8п), Рађеновић (6п), Антић (1п), Миловановић, Николић, Гостић (11п), Живојиновић (1п), Ранковић (6п), Милкић (14п), Митровић кап. (32п), Коларевић (6п)
Тренери: Миловановић и Пејчић

Лозница Лозница
Нинић (2п), Јаковљевић (20п), Станишић (6п), Лукић, Ђурђевић, Милошевић кап. (11п), Максимовић (4п),Петровић, Крстић (4п), Павловић, Кузмановић, Секулић (3п)
Тренери: Деспић и Васић

Изненађујуће лака утакмица за лајковачке даме. Домаћа екипа Железничара је добила гошће из Лознице резултатом 95:50 (26:08; 20:1; 25:13; 24:18). Млада екипа Лознице није имала никакве шансе против искусне и расположене екипе домаћина. Тренер домаћих је имао прилику да у игру уведе све играчице и да види на кога може да се ослони у наставку првенства. Тешко је било шта рећи када је на крају резултат 45 разлике. Код домаћина треба напоменути да су све играчице дале учешће у овој сјајној победи и посебно истаћи одличну игру капитена домаћих Митровићеве са 32 поена, искусне Милкић са 14 поена док су се код гошћи истакле Јаковљевић са 20п и Милошевић са 11 поена.

У наредном колу екипа Железничара гостује у Ариљу.