„Визура“ срећнија у првој утакмици

Пропустиле су одбојкашице „Жеље“ велику прилику да победе „Визуру“ у првом четвртфиналном мечу плеј-офа Суперлиге Србије. Ни вођство од 2:1 у сетовима и 17:15 у четвртом делу игре није било гарант за тријумф јер су младе домаће играчице од тог тренутка направиле преокрет и убедљиво добиле тај-брек. Био је то борбен, узбудљив и неизвестан меч.

„Визура“ је повела са 1:0 тесним скором од 25:22, да би Лајковчанке други сет добиле истим резултатом, а трећи још убедљивије – са пет разлике. Четврти сет припао је домаћим одбојкашицама поново са 25:22. Иако се могао очекивати психолошки пад након испуштене победе, првотимке „Жеље“ у тај-бреку повеле су са 4:1 и имале предност до 6:5, а онда су домаће, захваљујући сервисима Тијане Бошковић, али и сјајном блоку, нанизале шест поена и при резултату 11:6 било је јасно да ће победу ипак однети одбојкашице Визуре.

Лајковчанке су још једном показале да могу да се носе равноправно са «Визуром», што с пуним правом улива наду за победу у реваншу, а онда «бити или не бити» у одлучујућем трећем сусрету. Друга утакмица се игра у среду 13. марта у сали Средње школе «17. септембар».

Vizura Vol art – Железничар 3:2 (25:22, 22:25, 20:25, 25:22, 15:8)

Дворана: СЦ „Визура”. Гледалаца: 200. Судије: Александра Баланџић (Београд) и Станислава Симић (Обреновац). Трајање меча: 123 минута.
ВИЗУРА ВОЛ АРТ: Медаревић 5, Петровић 7, Савић 12, Буша 13, Д. Бошковић 14, Т. Бошковић 25, Степановић (либеро), Лозо 4, Мирковић, Бојанић, Чикириз, Вукосављевић. Тренер: Слободан Радивојевић.
ЖЕЛЕЗНИЧАР: Вељковић 11, Тривуновић 22, Лазаревић 2, Бишевац 10, Тешановић 11, Вуловић 13, Шкарић (либеро), Аћимовић 3, Раковић, Јовичић 1, Кнежевић (либеро), Петровић. Тренер: Марко Радосављевић.