„Жеља“ ремизирао, „Задругар“ поражен

„Железничар“ се у првом колу првенства Српске лиге Запад пред својим навијачима није представио у најбољем издању, али тек смо на старту и биће времена да се коцкице сложе како треба. У утакмици са „Победом“ из Белошевца код Крагујевца није било голова, а виђена су два помало различита полувремена: у првом су „плави“ били бољи, док су у другом гости имали неколико шанси које су их могле довести и до три бода. На крају, можемо бити задовољни и нерешеним резултатом.

Шта можемо очекивати од „Жељиног“ тима, упола промењеног у односу на прошлу сезону, биће јасније у комшијском дербију на Убу следеће суботе, од 17 сати. Супарници за највиши пласман из претходног првенства, „Лозница“ и костолачки „Рудар“ остварили су победе у гостима, као и фузионисани „Будућност – Крушик 2014“, који је неочекивано убедљиво савладао „Јошаницу“ са 0:5. И убско „Јединство“ је остало непоражено на гостовању у Аранђеловцу.

На старту Зоне „Дрина“ лајковачки „Задругар“ је у суботу у Владимирцима поражен од „Јединства“ са 2:1. Виђена је права првенствена, борбена утакмица, у којој је „Задругар“ повео већ у другом минуту из добре контре коју је завршио Јеринић, а затим домаћи преокренули меч преко два пенала. Једанаестерац у 22. минуту оправдано је досуђен док је сасвим супротна ситуација са најстрожом казном свираном у 74. минуту, који је и одлучио победника, кажу у управи „Задругара“. Тада је Ђенисић добио црвени картон, а судија је укупно доделио пет жутих картона „зелено-белима“.

Следеће недеље од 17 сати „Задругар“ дочекује „Полимље“ из Пријепоља, које је остварило најубедљивију победу кола – 5:0 против „Златибора“. Ваљевски „Раднички поражен на свом стадиону од имењака из Лознице са 0:1, „Осечина“ савладала шабачки „Борац“ са 2:1 док су „Брезовице“ поражене у Бајиној Башти од „Слоге 1940“ са 0:2.