Нови тријумф ФК Железничар

Ствари полако долазе на своје место, „Жеља“ заузима позицију која му припада већ неколико сезона у Српској лиги Запад – у средини или врху табеле, увек ближе врху. У 10. колу „Железничар“ је на свом стадиону, пред око 300 гледалаца, победио „Полет“ из Љубића са 2:1. Гости су повели голом Нешовића у 16. минуту игре, да би затим „Жеља“ направио преокрет погоцима Недељковића у 42. и Томића у 65. минуту.

Гости су повели већ у 16. минуту. После грешке Шалипура, Нешовић је обишао истрчалог Јовановића и послао лопту у небрањени гол. После тога „плави“ су имали више од игре да би у правом тренутку, пред крај полувремена, то и крунисали голом. После одлично упућене лопте у шеснаестерцу до Недељковића, он је прилично лако матирао голмана гостију Руменића.

И друго полувреме било је борбено, са доста оштрих стартова, о чему сведоче и жути картони који су у редовима домаћих добили Недељковић, Лишчевић и Сајић, а у „Полету“ Кнежевић и Радисавчевић. „Жеља“ је упорно нападао не би ли се домогао нова три бода и искористио једну од шанси – у 65. минуту након центаршута са левог крила Драган Томић је одличним ударцем главом упутио лопту у мрежу.

Железничар: Јовановић, Јаковљевић, Д.Томић, Симић, Пауновић (С.Томић), Софронић (Сајић), Недељковић, Лишчевић, Шалипур, Ристић, Ивановић (Лукић).

Лајковачки српсколигаш је тренутно шести са 16 бодова, а наредне недеље игра против „Јасенице“ у Смедеревској Паланци која је при дну табеле са 7 бодова. „Лозница“ је у дербију кола убедљиво савладала „Будућност Крушик“ са 4:0 и лидерску позицију држи са 25 бодова, а изненађење првенства убско „Јединство“ избило је на друго место са 21 бодом после победе над „Звиждом“ код куће.