Железничар спасао бод против ФАП-а

У недељној утакмици 10. кола Српске лиге Запад Железничар је пред својим навијачима само ремизирао против ФАП-а, резултатом 2:2. Имајући у виду да је прво полувреме завршено вођством гостију од 0:2, на неки начин Жеља мора бити задовољан и бодом. Голове за ФАП постигли су Вучић у 2. и Тасић у 36. минуту, док су стрелци за домаће били Небојша Симић у 73. и Цветковић у 87. минуту. С обзиром да су Будућност и Смедерево победили, Жеља и Мачва сада заостају два, односно три бода за водећим тимовима.
Новајлија у Српској лиги играо је добро у првом полувремену и већ на самом старту потпуно изненадио момке Аце Лазаревића, који су важили за фаворита у овом мечу. Већ у 2. минуту Вучић је искористио несмотреност наше одбране, односно грешку Цветковића, да би Тасић чудним голом (лопта је добила необичну путању) са 20 метара повећао предност. „Плави“ су се дуго мучили у тежњи да надокнаде рану предност гостију и тек у 73. минуту резервиста Небојша Симић успева да после корнера главом мсести лопту под пречку. Пред сам крај, у 87. минуту, изједначио је Цветковић одличним ударцем са 20 метара – лопта је погодила једну па другу стативу и на крају завршила иза леђа голмана Пијевца.
Железничар: Јовановић, Спасојевић (Н. Симић), Радивојевић, Младеновић, Османовић, В. Симић (Ивановић), Дринић, З. Матић, Ристић, Цветковић, Г. Матић.
У дербију у Аранђеловцу Смедереву је савладало Шумадију 1:0, а истим резултатом Будућност-Крушик код куће Мокру Гору. Мало изненађење представља убедљива победа Звижда од 3:1 над Мачвом, а убско Јединство одиграло 1:1 са Слогом у Краљеву. Смедерево је прво са 23, Ваљевци имају 22 бода, Железничар и Мачва по 20, а Шумадија 17. У следећем колу наш српсколигаш игра против чврсте и добре екипе Мокре Горе у гостима, Смедерево дочекује Полет из Љубића док Јединство на Убу дочекује Будућност-Крушик.