Жеља поражен, Задругар све бољи

У 11. колу Српске лиге Запад Железничар је изгубио од екипе Мокре Горе у Зубином Потоку са 3:0. Стрелци за домаће били су Милојевић у 32, Бешчаршевић у 61. и Воштић у 73. минуту. Тим Мокре Горе је био бољи ривал у овом мечу и заслужено освојио три бода. Жеља је у последња два кола освојио само бод, што је сигнал за узбуну пред дуел са убским Јединством, којем „гори под ногама“. Међутим, водећи тимови се нису превише „одлепили“, све је достижно, само се треба вратити у серију боље игре и резултата.
После кикса Смедерева и ремија код куће са Љубићем и убедљиве победа Ваљеваца на Убу, Будућност-Крушик је први са 25 бодова, Смедерево има 24, а Мачва, после минималне победе над Слогом, 23. Железничар је четврти са са 20 бодова, аранђеловачка Шумадија пета са 18 бодова. Следећег викенда игра се дерби у Ваљеву између Будућност-Крушика и Мачве, Жеља дочекује Јединство, Смедерево ФАП, а још једним дербијем свакако се може сматрати утакмица између Шумадије и Мокре Горе.
С друге стране, Задругар је поправио форму и позицију на табели после три узастопне победе. Последња је остварена јуче пред 200 навијача у дербију против љишког Спартака, резултатом 2:0. Доминирали су зелено-бели од почетка меча и повели већ у 22. минуту сјајним голом Немање Марковића, после одличног проигравања Стјеље. Други гол Марковић је пстигао у 90. минуту одличним шутем са 20 метара, а пре тога је омогућио Стјељи да се нађе у одличној шанси, на само пар метара од мреже гостију.
Задругар: С.Марковић, Н. Милић, Симеуновић, Спасић, Ашковић, Никола Марковић, Стјеља, Бранковић (Јевтић), Небојша Марковић, Немања Марковић, Ћурић (М.Милић).
Задругар са 17 бодова дели пето место са сјеничком Слогом док ваљевски Раднички има 18. На врху је супериорни Златибор са 31 бодом, а на зачељу Златар са 8 и Брезовица са 5 бодова. У следећем колу лајковачки зонаш управо гостује претпоследњем Златару, што може бити прилика за нове бодове и наставак одличне серије.