Дерби припао Црвеној звезди

У дерби утакмици 12. кола Суперлиге Србије, уз пренос на РТС-у, Железничар  је поражен од Црвене звезде 0:3 (20:25, 22:25, 13:25). Резултат не одражава праву слику на паркету: меч је оправдао епитет дербија – сусрета две екипе у успону форме и резултата јер је виђена велика борба и често одлична одбојка. Жеља је сјајно почео први сет, а жестоко се супроставио у другом периоду игре, али је Звезда синоћ ипак била боља и правила мање грешака. Одиграле су црвене-беле сјајан меч и то је главни разлог што наше одбојкашице резултатски нису прошле боље. Скоро сви сегменти игре, поготово сервис, блок и смеч ишли су им од руке у већем делу утакмице, поготово сјајној Николини Лукић и Бојани Миленковић. С друге стране, изостао је уобичајени учинак Мирјане Бергендорф, водећег коректора лиге, за коју би се рекло да су је Београђанке „прочитале“. Почетак утакмице наговештавао је сасвим другачији ток јер су, уз сервисе Наде Митровић и поене Мирјане Бергендорф Лајковчанке повеле са 10:2, па после сјајног кувања Лазаревићеве са 11:3. Међутим, играчице Звезде су се постепено враћале у меч и смањиле на 13:9. Светлана Илић је затражила тајмаут после чега се Жеља на кратко вратио у серију и повео са 15:9. А онда крећу убитачни сервиси Миленковићеве, у рангу мушке одбојке, за шта није било решења, прорадила је и капитен Николина Лукић и Звезда завршава сет у своју корист са 25:20. У другом сету Миленковићева наставља са страховитим сервисима, бележи чак три узастопна аса и за трен ока Београђанке воде 8:1. После честих тајмаута Илићеве, Жеља успева да се врати у утакмицу и смањи на 10:5. Водила се жестока борба, али Звезда показује да је јако добра екипа и држи разлику од четири-пет поена све до резултата 22:20, када се буди нада за домаћи састав. Гледали смо у тим тренуцима пожртвовану игру на обе стране и борну за сваки поен, помало се буди и публика, а Ракићева смањује на 23:22. Међутим, поново је Лукићева неумољива и Београђанке добијају сет са 25:22.
Трећи сет је Звезда најлакше добила. Иако је почео изједначено, када су се гошће одлепиле на 13:7 домаће одбојкашице су почеле да губе вољу и концентрацију и било је само питање којом  разликом ће сет бити завршен. Илустрације ради, у овом делу Звезда је имала 11 блокада, а Железничар само две и пуно више грешака, коју су гошће кажњавале. Имале су и више среће, било је и пар спорних судијских одлука у другом сету, али се стиче утисак да су утакмицу преломили серрвиси Миленковићеве и фантастична игра Лукићеве и у нападу и у одбрани, уз компактнију игру целог тима. У сваком случају, треба четитати противнику који је синоћ био бољи.
Дворана: Хала спортова Лајковац. Гледалаца: 200. Судије: И. Миљковић, Г. Градински (Београд). Трајање меча: 78 минута.
ЖЕЛЕЗНИЧАР: Бергендорф 9, Лазаревић 2, Н. Митровић 7, Андрић 3, Ј. Митровић 1, Ракић 9, Димић, Вељковић 1, Мартиновић, Раковић, Компировић. Није играла: Пејовић. Тренер: Светлана Илић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Трнић 9, Чанак 8, Ђурић 2, Миленковић 16, Стијепић 7, Лукић 17, Вукомановић, Радмиловић. Нису играле: Секулић, Ђорђевић, Букилић, Ашоња. Тренер: Мирјана Мусулин.
Тако је завршена сјајна серија нашег клуба од пет првенствених победа без изгубљеног сета.„Железничар“ је тренутно шести са 20 бодова, колико има и панчевачки Динамо на петом месту, али и утакмицом мање коју игра против водећег Јединства из Старе Пазове (синоћ савладали Визуру у мечу 11. кола). Остали мечеви играју се у суботу и недељу, а састају се Динамо-Јединство (СП), ТЕНТ-Футог, Јединство (У)-Спартак и Визура-МД Зрењанин.