Реми Железничара у Тополи

Иако су за излазак из опасне зоне неопходне победе, можемо бити задовољни старом Железничара овог пролећа, а игра обећава и више. „Плаво-бели“ су и у другом колу наставка првенства Српске лиге Запад одиграли нерешено, овога пута 1:1 против Карађорђа у Тополи. Пред око 250 гледалаца домаћи су повели голом Вуковића у првом полувремену, да би у другом делу игре изједначио Арсић. Железничар је био пуно бољи актер у другом полувремену, у којем је голман Карађорђа спасао два сигурна поготка, није свиран пенал за Жељу, тако да су Лајковчани са овог гостовања могли донети сва три бода. Рекло би се да ће појачања и промена тима на зимској паузи донети резултате. Тим предводи шеф стручног штаба Зоран Вујичић из Чачка.
Следеће недеље у госте долази другопласирани тим лиге Смедерево 1924, који је у овом колу неочекивано поражен на свом стадиону од Тутина, чиме је предао лидерску позицију Златибору. Смедеревци ће свакако покушати да изгубљене бодове надокнаде у Лајковцу тако да нас очекује жесток првенствени меч. Жеља је на 16. месту са 15 бодова, колико има и ФАП на 17, док је тим Јединство путеви на последњем месту са 11 бодова. Да неће бити нимало лако искочити из „Клуба 4“ који прелазе у нижи ранг говоре и победе Тутина и Лознице на гостовањима, који сада имају по шест бодова више од наше екипе. Од осталих српсколигаша Колубарског округа Јединство је поново поражено, овога пута код куће од новог лидера Златибора са 2:0, док је Будућност-Крушик минималном победом у Зубином Потоку вратила бодове изгубљене прошле недеље на свом стадиону.