Без голова у Богатићу, Задругар убедљив

У дербију сезоне у Богатићу, пред око 500 гледалаца, водеће екипе Колубарско-мачванске зоне Мачва и Железничар одиграли су чврсту и борбену утакмицу, која је завршена без голова. Прилика је било на обе стране, а чини се да је боље пропустио Жеља, пре свега захваљујући одличним одбранама голмана домаћих Веселиновића. С друге стране Задругар је убедљиво савладао ОФК Дивци са 4:0, највише захваљујући хет трику најбољег стрелца Владе Јеринића који је голове постигао у 31, 41. и 86. минуту, док је Симеуновић мрежу Дивчана затресао у 60. минуту. Посебно је атрактиван био други гол Јеринића из волеја, који је подигао публику на ноге.
Трка два водећа тима ће се наставити, корак држи и ваљевски Раднички који је јуче на свом стадиону савладао имењака из Лознице са 1:0. Мачва и Железничар имају по 32 бода, а Раднички 29. Задругар је са 20 бодова задржао девету позицију. Нове победе забележили су љишки Спартак, против Борца из Лешнице, и мионичка Рибница – са 3:0 убедљива против Врело спорта. Следећег викенда Жеља дочекује Брезовицу, док Задругар у Крупњу игра против Рађевца, који је одлично стартовао и налази се на петом месту.