Кадеткиње Србије поражене од Турске, Узелац није играла због повреде

Упркос храброј и пожртвованој игри, женска кадетска репрезентација Србије (до 17 година)није успела да се пласира у своје четврто финале на првенствима Европе. Турска је вечерас у Подгорици, у првом полуфиналу победила Србијуса 3:1, по сетовима 18:25, 25:21, 26:24 и 25:20, после 102 минута игре. Најбоља одбојкашица Србије Александра Узелац, члан лајковачког Железничара, није играла због повреде скочног зглоба задобијене на утакмици са Русијом, што је био велики хендикеп за наш тим.
И поред пораза изабранице Јове Цаковића су одиграле одличну утакмицу, од почетка меча Србија је играла агресивно и успевала да успешно парира Турској. Српкиње су сјајно отвориле меч и убедљиво добиле први сет, Турска је узвратила, а испоставило се да је пресудан био трећи сет. После изједначене игре Турска је славила на разлику– 26:24 и повела са 2:1 што је преломило утакмицу у њихову корист.
У нашем тиму фантастичну партију пружила је Уна Вајагић са 25 поена. Стефана Пакић додалаје 12, а Хена Куртагић 9.
Утакмица за треће место играће се у петак од 16.30 сати, уз пренос на ТВ Спорт Клуб 2.