Нова победа Стрмова, пораз Задругара у Лајковцу

Стрмово све извесније хрли ка опстанку у Колубарско-мачванској зони! Серија победа настављена је данас у Љубовији, где су против Дрине славили са 2:1.  Задругар је на свом стадиону поражен од Врела са 2:0, док је Железничар био слободан у 21. колу.

Није кренуло добро за Стрмово у овом мечу, које је иначе играло без повређеног капитена Драгише Гила Савковића. Домаћин је повео већ у 3. минуту голом Тодоровића, али је наш зонаш изједначио у право време, пред крај првог полувремена, што увек психолошки добро делује по екипу. Стрелац овог гола био је Никола Спасојевић. Победнички погодак је, у ствари, био аутогол резервисте Илића у 78. минуту.

Судећи по броју жутих картона (четири за Стрмово и три за Дрину) утакмица је била прилично нервозна, али то не чуди јер је ово био директан дуел екипа које још увек нису обезбедиле опстанак.

Задругар је претрпео први пораз овог пролећа и то на Сенари, пред својим навијачима. Врело Спорт, један од тимова који су током целог првенства у врху табеле, победио је са 2:0, а све се завршило од 33. до 35. минута. Прво је стрелац био Ђурђевић, а затим Којић.

На табели Задругар је и даље седми са 25 бодова, Стрмово 1968 се са 23 бода попело се са десетог на осмо место,  док Железничар са 18 бодова дели последње место са Борцем из Лешнице. Међутим, Железничар је био слободан у овом колу, тако да у преосталих пет кола има прилику да поправи бодовни салдо и отргне се са дна табеле.

Прва прилика за Жељу је већ наредног викенда када у госте долази Јединство из Владимираца, које има четири бода више, али ће тек бити слободно, као и Дрина. Задругар гостује у Лешници и урадио би много за Железничар ако би победио или ремизирао. Дрина иде на ноге Будућност Крушику, где се реално очекује победа лидера, који је у овом колу минималним резултатом победио у Владимирцима. Дакле, распоред иде на руку Жељи, само што треба да осваја бодове, поготово у утакмицама са слабијим ривалима.