Нова три бода за ФК Железничар

ФК Железничар наставља са променљивим играма, али напредује на табели Српске лиге Запад. После добре игре у Ваљеву и постигнута чак три гола, поново на свом стадиону нешто слабије издање, Ипак, савладан је Тутин са 1:0 и Жеља је са три победе у последња четири меча доспео у групу тимова на врху табеле. Сада је четврти са 13 поена, испред су Млади радник и Сушица са по 15 и пожешка Слога са 17 бодова. Имајући у виду да се наш тим тек вратио у Српску лигу, то је одличан скор на почетку првенства.
После монотоног првог полувремена са мало повољних прилика за гол, друго полувреме било је знатно живље. Нападач гостију Смајловић пропустио је прилику у 61. минуту, да би минут касније узвратио Петровић, али је голман Нићифоровић лако одбранио његов шут. У 66. минуту гости остају са играчем мање јер је Николић добио други жути картон. Међутим, ни то није много помогло „дизелки“ да опасније угрози гол Тутина. Пред сам крај утакмице оборен је Арсић у шеснаестерцу, а пенал је реализовао нападач Софронић.
Према тренутном стању на табели, следи серија нешто лакших противника. У осмом колу Железничар 26. августа од 15.30 сати гостује солидном Такову, које до сада има по две победе и два пораза и три нерешена сусрета. Затим дочекује Бане из Рашке, последњепласирани тим, па иде у госте Смедереву, које не бриљира ове сезоне као претходних.