Одбојкашице поражене у дербију са Звездом

У дербију другог кола Суперлиге Србије, пред око 500 гледалаца, вечерас је у Спортској хали Лајковац Железничар поражен од Црвене звезде са 2:3 (25-22, 25-21, 14-25, 17-25, 14-16). Занимљив и узбудљив меч, који је трајао 110 минута, оправдао је очекивања, али разочарао домаће љубитеље одбојке јер је Жеља испустио велику предност од 2:0 у сетовима. Одбојкашице Жеље су биле убедљивије у блоку, а Звезда у нападу, уз мање грешака у смечевима. Било је врло неизвесно у одлучујућем сету, али су Београђанке код 14:14 добиле два поена заредом и практично искористиле прву меч лопту. Најефикаснија у нашем тиму била је Миросављевић са 18 поена, следи Милојевић са 15 (чак осам блокада), Узелац 13, Рајлић 9, Кнежевић 8 итд. Код гошћи Таубнер је уписала 21, поен, Лазић 18, Делић 17 и Марковић 15.
Жеља за сада има победу (против Клека у гостима) и пораз, док је Црвена звезда стартовала са две победе. У осталим сусретима другог кола сутра се састају ТЕНТ – Клек, Јединство (СП) – Партизан, Срем – Уб и Инђија – Спартак.
У следећем колу наш суперлигаш гостује Партизану, а та утакмица је најављена за 15. октобар.