Одиграно 9. коло Колубарско-мачванске зоне

У 9. колу Колубарско-мачванске зоне променљиви резултати лајковачких клубова. Ослабљени Железничар је у Владимирцима поражен са 3:2 после два досуђена пенала за домаћина, Стрмово уписало још један реми, пети из девет утакмица, овог пута против Радничког у Ваљеву – 2:2, док је Задругар напокон освојио сва три бода победом над Борцем из Лешнице са 2:1.
Подмлађени састав „дизелке“ је на утакмици у Владимирцима наступио ослабљен за шест првотимаца. Упркос томе, приказао је добру игру и прво полувреме добио са 2:1, головима Павловића и Мићановића. На старту другог дела игре пропустио је две одличне прилике, од чега је једном погођена статива. Након тога судије досуђују чак два пенала за домаћина, фудбалери Јединства користе оба и узимају сва три бода. Штета за млади тим Железничара, са доста лајковачке деце, који из меча у меч приказује све бољу игру.
У Ваљеву је одигран узбудљив меч, са доста преокрета и два нереализована пенала на обе стране. Раднички је повео преко Јанковића већ у 7. минуту, после лепе акције домаћег тима. У 20. минуту је судија Степановић из Шапца досудио једанаестерац за Стрмово, али је Крстић, млади голман Радничког, одбранио ударац шут Мијаиловића. Четири минута касније после грешке голмана Крстића Стрмово долази до изједначења преко Рајковића. Већ у 39. минуту лајковачки зонаш долази у вођство преко свог најбољег стрелца Драгише Савковића. У наставку се домаћин трудио да изједначи резултат, што је и успео у 68.минуту из једанаестерца. Прво је досушен пенал за домаће, који је Војисављевић одбранио, али се после досуђеног корнера Марковића најбоље снажао пред голом Стрмова и застресао мрежу.
Задругар је напокон обрадовао своје навијаче и љубитеље фудбала у Лајковцу: на свом стадиону победио Борца из Лешнице са 2:1. Зелено-белима је то успело у првом колу и тек у деветом поново, а између су везали чак пет пораза и два нерешена резултата. Напокон је прорадио Влада Јеринић, вероватно најбољи стрелац у историји Задругара. Постигао је оба гола за домаће, у 40. и 76. минуту (из пенала), док је стрелац за госте био Глишић у 73. минуту.
Победа Задругара потиснула је Борац на претпоследње место, тако да су сада Стрмово и Задругар испред Лешничана захваљујући бољој гол разлици. Стрмово, Задругар и Борац имају по 8, а лајковачки Железничар је последњи са 7 бодова. Међутим, бодовна разлика између тимова на зачељу и оних у средини табеле износи највише четири бода, тако да би се сваки од лајковачких клубова са две везане победе нашао ближе врху него дну табеле.
Неприкосновени лидер зоне је Будућност Крушик. Ваљевци су у овом колу савладали Дрину у Љубовији са 3:0, имају свих девет победа и гол разлику +26. Други су Дивци са 19 бодова, и они су били у спешни на гостовању у Прњавору – 2:4, Врело Спорт има 17, Младост Прњавор 16 итд.
У 10. колу се 23. октобра састају Стрмово и Задругар (у Стрмову), а следећег дана Жеља дочекује Дрину. Наредног викенда утакмице почињу у 13.30.