Порази Жеље и Задругара, Стрмово освојило бод

Јуче је одиграно комплетно 24. коло Колубарско-мачванске зоне, у којем су лајковачки клубови имали слаб биланс. Железничар је, по принципу „вруће-хладно“ поново направио себи проблем поразом на свом  стадиону од ваљевског Радничког са 4:2. Задругар је лагано и убедљиво поражен у Ваљеву од Будућност Крушика са 4:0, док је Стрмово тешком муком спасло бод против мионичке Рибнице на свом стадиону.

Железничар је два пута водио против Радничког, али ни то није помогло да дођу до победе, напротив: мотивисани гости су пред крај утакмице постигли два гола за четири минута и освојили сва три бода. Железничар је повео у 34. минуту преко Луке Живановића, Раднички изједначио голом Банковића у 45. минуту. Домаћи тим је повео у 53. минуту поготком Костадиновског, а Симеуновић је у 65. минуту изједначио на 2:2. После тога гостујући тим постепено преузима иницијативу и головима Ђурића у 83. и Живановића у 86. минуту долази до високе победе од 4:2.

Задругар игра доста лошије у другом делу првенства, тако да није успео да се озбиљније супростави лидеру. У првих пола сата Будућност Крушик је промашила неколико одличних шанси, њени фудбалери су погодили стативу и пречку, али и дошли до вођства у 29. минуту голом спретног Софронића. Пред сам крај полувремена на 2:0 повисио је Јанковић. После одличне акције Ваљеваца у 61. минуту, у којој је учествовало више фудбалера, стрелац је био Милановић. Из тог периода игре бележимо шансу за Задругар –  Јеринић је шутирао искоса и за мало био непрецизан. Коначан резултат поставио је ветеран Ђукић сјајним голом главом у 77. минуту.

После сјајног низа победа, Стрмово 1968 јуче се пуно намучило са Мионичанима, који су повели већ у 16. минуту голом Драгојевића. Уз пуно напора и нервозе, која је санкционисана са четири жута картона, домаћи тим долази до изједначења у петом минуту зауставног времена поготком Николића.

Два кола пред крај првенства поново се закувало при дну табеле. Стрмово је дефинитивно обезбедило опстанак, док је још увек све неизвесно за Жељу, а истопила се и залиха бодова Задругара. Уколико испада само један клуб онда је прилично извесно да ће лајковачки клубови опстати у Зони. У најтежој ситуацији је Дрина, која на последњем месту са 21 бодом има три бода мање од Железничара, а притом је слободна у последњем колу. Владимирци имају бод више, 25, али су слободни овог викенда. Борац такође има 25, Цер и Задругар по 26. То су тимови који морају бити концентрисани до краја.

У претпоследњем колу, које се игра овог викенда, игра се лајковачки дерби између Задругара и Железничара, док Стрмово, потпуно растерећено са 30 бодова, гостује другопласираном Врелу.

У последњем колу Задругар гостује Церу, Жеља дочекује Рибницу, а Стрмово лешнички Борац.