Прва победа Железничара, порази Задругара и Стрмова

Шесто коло Колубарско-мачванске зоне пре свега ћемо памтити по првој победи дојучерашњег срспколигаша Железничара у новој сезони! Жеља је данас на свом стадиону савладао новог зонаша Цер из Петковице са 2:1, Задругар уписао пети пораз у низу, овог пута у Дивцима са 1:0, док је Стрмово јуче на свом терену, у мечу са чак пет голова, поражено од Слоге из Богосавца са 3:2.
Није било лако, али првој победи се „у зубе не гледа“. Жеља је повео у 27. минуту голом нападача Мићановића. Већ у 38. минуту лајковачки тим је водио са 2:0, захваљујући аутоголу бека гостију Ковачевића. Гости су смањили на почетку другог полувремена, већ у 53. минуту, али је Железничар до краја сачувао вођство и велика три бода. Пред крај утакмице, у трећем минуту надокнаде, искључен је Томић због другог жутог картона, који је зарадио због оштрог старта. Било је по неколико жутих картона на обе стране – по судијској процени фудбалери Жеље су их зарадили због оштријих стартова, а гостујући играчи због неспортског понашања, односно приговора.
Задругар је у Дивцима био знатно бољи противник, али за сада изостају резултати. Две стопостотне шансе имали су Гавриловић и Јовић на почетку утакмице, а затим је голман Гавриловић добио црвени картон и Задругар остао са играчем мање. Након тога су домаћи повели из једине праве шансе на утакмици, стрелац је био Урошевић. Упркос томе, Задругар се није предавао, али и даље није успевао да реализује своје шансе. У 88. минуту остаје са девет фудбалера на терену јер је Павловић добио други жути, односно црвени картон. Одмах затим млади Јовић је пропустио шансу утакмице, избио је сам пред голмана Диваца, који је одбранио његов недовољно добар шут.
У Стрмову стрелци за домаћина били су Николић у 16. и капитен Драгиша Савковић у седмом минуту надокнаде, а за Слогу Барбуловић у 42. и 62, а Петар Станојевић у 43. минуту. Стрмово је било знатно уздрмано када је примило два гола за два минута. Осим тога, меч су завршили са девет играча на терену, јер су црвене картоне добили Рајковић у 77. и резервни фудбалер Радивојевић у 82. минуту. Чак и у тој ситуацији Стрмово је преко Савковића успело да ублажи пораз.
После шест кола Стрмово је са пет бодова на 10. месту, Железничар са четири бода на 13. месту, а Задругар последњи са три бода, која је освојио још у првом колу. Будућност Крушик је и даље веома убедљива екипа, са свих шест победа, прате их Дивци са 13, Младост са 12 и Слога са 10 бодова.
Следећег викенда Железничар гостује у Прњавору, Стрмово у Владимирцима, док Задругар дочекује Слогу из Богосавца. Све утакмице почињу у 15 часова.