Реми Стрмова и Задругара, Жељи само бод у Лајковцу

Већ у трећем колу Колубарско-мачванске зоне одигран је још један лајковачки дерби, овога пута без победника јер су Стрмово и Задругар на стадиону у Стрмову поделили бодове – 1:1.

ФК Стрмово је важило за фаворита у овој утакмици, али је кренуло у неочекиваном смеру по домаћи тим и публику, јер је Задругар повео већ у 10. минуту голом Давида Костића из слободног ударца. Домаћин је кренуо у напад са жељом да што пре изједначи, што је и успео пред крај полувремена. У 42. минуту из повратне лопте након извођења прекида стрелац је био Никола Спасојевић.

Тим Стрмова је и у наставку меча имао знатно више од игре, наставио са нападима, стварали су и промашивали шансе. Притисак Стрмова у жељи да дође до победе створио је и тензије на терену, тако да је судија Тодоровић из Лознице поделио седам жутих картона: три домаћим фудбалерима и четири играчима Задругара.

Железничар је на свом стадиону освојио бод против Цера из Петковице, утакмица је завршена резултатом 1:1. После тријумфа на гостовању у Владимирцима у прошлом колу очекивала су се и прва три бода на домаћем терену, мало је недостајало, али Жеља једноставно није имао среће.

Железничар је од старта меча био много бољи супарник и повео је већ у 15. минуту из једанаестерца који је у гол претворио Томић. Међутим, гости су изједначили само пет минута касније минуту поготком Голића из слободног ударца. То је практично било све што смо видели од Цера на овој утакмици, играчи Жеље су били много бољи до краја сусрета, али нису имали среће да то и материјализују головима. Томе је можда допринела и оштра и нервозна игра гостујућих фудбалера, о чему сведочи чак седам жутих и један црвени картон (Брзаковићу у 84. минуту због два жута) које им је поделио судија Ђорђевић из Уба. С друге стране, у тиму Жеље жути картон је добио само одбрамбени фудбалер Бошковић.

Утакмица је имала и хуманитарни карактер јер је при уласку на трибине била постављена кутија за прикупљање новчане помоћи за лечење двоје малишана: Теодоре из Лајковца и Косте из Лазаревца.

На табели се издвојио ваљевски Раднички са 9 бодова, као једини тим са све три победе. Прате га Раднички Клупци, Задругар и Стрмово са по 5 бодова, док је Железничар одмах испод, у групи тимова са по 4 бода.

Следеће суботе Задругар дочекује Рибницу, а Стрмово гостује у Владимирцима, док Жеља у недељу игра у Дивцима. Све утакмице почињу у 16 часова.