Реми Железничара, први пораз Задругара

У четвртом колу Колубарско-Мачванске зоне Железничар је пред својим навијачима одиграо 1:1 са ваљевским Радничким, док је Задругар на гостовању у Клупцима претрпео први пораз у сезони од 2:1. Задругар са девет бодова дели први место са Рађевцем, уз слабију гол разлику, док је Железничар у групи тимова од петог до седмог места који имају по седам бодова. Следећег викенда у Лајковцу се игра дерби досадашњег тока првенства између Задругара и Рађевца, а Жеља гостује екипи Врело Спорт, која је до сада скупио четири бода.

У не баш занимљивој утакмици у Клупцима код Лознице наш зонаш повео је у 38. минуту голом Томића и са тим резултатом се отишло на полувреме. Домаћи су изједначили у 72. минуту из једанаестерца, који Рафаиловић умало није одбранио. Победу Радничком донео је Глишић у 79. минуту, када се најбоље снашао у гужви и угурао лопту са пет метара у гол Задругара.

Чврст и узбудљив комшијски дерби одиграли су Железничар и Раднички. Жеља је био доминантнији, али је Раднички уз нешто среће стигао до бода. Софронић, најбољи играч ове утакмице и наш најбољи стрелац, довео је Жељу у вођство у 24. минуту. Гости су изједначили у 68. минуту преко Александра Ђукића. Судија није прихватио протесте играча Железничара, који су тврдили да је лопта претходно била ван игралишта. Због приговора је са клупе искључен и голман Радован Ранковић. При крају утакмице, уз мало среће, Жеља је могао доћи до сва три бода када је одличан ударац Софронића зауставила пречка.