Стефана и Александра у полуфиналу Европског првенства

Са још две убедљиве победе у групи (укупно пет), без иједног изгубљеног сета, женска јуниорска репрезентација Србије у одбојци супериорно се пласирала у полуфинале Европског првенства у Скопљу! Захваљујући првом месту у групи,  у суботу од 19.30 састају се са другопласираном екипом из групе А, а то je Пољска. У другом полуфиналном мечу играће Италија и Холандија.

Најважнију победу сјајне одбојкашице Србије оствариле су синоћ у дербију групе против Холандије, која је до сада имала све победе, као и наша екипа. После 70 минута игре Србија је славила са 3:0, по сетовима 25:22, 25:17 и 25:19. Играле су наше одбојкашице готово без грешке целу утакмицу, а колико су биле доминантне говори и податак да су имале 16 успешних блокова. Сјајно су наше девојке распоредиле поене, тако да је Зеленовић освојила 13, Узелац 10, Вајагић 9, Куртагић 8, Шућуровић 7 итд. Жељина узданица Александра Узелац била је и најангажованија на пријему, заједно са Стефаном Пакић.

Лајковчанка Стефана Пакић је после утакмице за сајт Одбојкашког савеза Србије изјавила: „Веома тешка и важна утакмица за нас јер нам је било битно да се као првопласирана екипа изборимо за полуфинале са другопласираним тимом из друге групе, и мислимо да ће нам то олакшати пут ка медаљи.“

Прекјуче је Србија победила Хрватску са 3:0 (25:19, 25:22, 25:12). Подсетимо да су пре тога истим резултатом победиле Швајцарску, Румунију и Турску и стварно на импресиван начин дошле до првог места у групи и пласмана у полуфинале. Захваљујући томе Србија је у полуфиналу избегла Италију, за коју знамо да нам је незгодан противник. Италијанке су групну фазу такође завршиле са свих пет победа, с тим што су препустиле сет Словенкама.

Дакле, Србија вечерас у 19.30 игра против Пољске за велико финале Европског јуниорског првенства!