Убедљива победа Железничара, Задругар поражен

Железничар је поново на свом стадиону био убедљив и савладао Раднички Стобекс са 3:0, док је Задругар на гостовању у Богосавцима поражен од Слоге са 1:0. Голове за Жељу постигли су Земан у 46, Софронић у 72. и Андрић у 89. минуту. Прво полувреме је завршено без озбиљнијих шанси, да би Жеља уз доста среће повео већ почетком другог дела игре, када се после шута Земана лопта одбила од ноге фудбалера Радничког, променила смер и преварила голмана Манојловића. Изузетан леп други гол постигао је Софронић, лобујући голмана гостујућег тима. Трећи гол пао је пред крај меча, а постигао га је резервни играч Андрић одмах по уласку у игру, одличним шутем са преко 20 метара.

Задругар је претрпео минималан пораз на гостовању у Богосавцима, трећи ове сезоне. Једини гол постигао је Миражић у 25. минуту, а голман Задругара Рафаиловић спречио је да победа домаћина не буде убедљивија. На врху табеле је Рађевац са 19 бодова, други је Борац из Лешнице са 17, треће и четврто место заузимају Слога и Рибница са по 15 бодова, док је Железничар пети са 14, а Задругар шести са 13 бодова. У следећем колу Колубарско-мачванске зоне, које се игра следећег викенда, Железничар гостује екипи Младост из Драчића (Ваљево), док Задругар дочекује љишки Спартак.