Велика победа одбојкашица Жеље у Београду

Одбојкашице Железничара оствариле су синоћ у Београду можда и најзначајнију победу у првенству – савладале су Црвену звезду са 3:1, по сетовима 21:25, 27:25, 25:16 и 25:18. Нанеле су други узастопни првенствени пораз Београђанкама и претекле их на табели: иако имају по девет победа Жеља има два бода више. Лајковачке одбојкашице су тренутно друге, првопласирано Јединство има победу више, али већ за два кола долази у госте Жељи, што је прилика да се наше одбојкашице и са Пазовчанкама изједначе у броју победа и преузму прво место.Утакмица са Звездом била је је врло значајна за расплет у врху табеле и ко ће имати лакши распоред на старту плеј-офа, јер ни ове сезоне неће бити Мини лиге. У судару два помоћника селектора Зорана Терзића, Бранка Ковачевића и Александра Владисављева, овога пута славио је тренер наше екипе. Ако наше девојке у 13. колу у Лајковцу добију и Јединство из Старе Пазове, онда постоји велика вероватноћа да у плеј-оф уђу са првог места.
Први сет Звезда је добила прилично лако, деловало је као да се тим Бранка Ковачевића још увек није довољно загрејао. Утакмица је дефинитивно преломљена у другом сету, који је Жеља добио на разлику, иако је у појединим тренуцима имао по неколико поена предности. Трећи и четврти сет био је потпуно у знаку компактне и уигране екипе из Лајковца.
Поене за Железничар освојиле су: Миросављевић 19, Узелац 18, Батинић 17, Милојевић 14, Кутлешић 9 и Антонијевић 4. Искусни либеро Марина Вујовић одиграла је целу утакмицу, улазиле су још Савићевић, Ивановић и Перовић.
Остали резултати 11. кола: Клек – ТЕНТ 0:3, Спартак – Инђија 3:1, Партизан – Јединство 1-3 и Уб – Срем 3:0.