Opština Lajkovac

Почетна » Вести » Бледа игра Железничара против Звезде

Бледа игра Железничара против Звезде

Синоћ је пред камерама РТС-а, у 15. колу Суперлиге Србије, Црвена звезда убедљиво савладала Железничар са 3:0, по сетовима 25:10, 25:21 и 25:19. Заслужена победа Београђанки, које су све време држале конце утакмице у својим рукама, захваљујући компактној тимској игри, али и врло бледом издању лајковачких одбојкашица. Код Жеље значајнији отпор једино су пружиле Млађеновић са 17 и Станимировић са 10 поена, док су у Звезди бриљирале Стијепић, Тасић, Миленковић и Вучићевић. Визура је прва са 40 бодова (14 победа), Црвена звезда друга са 38 (12), Железничар трећи са 36 (12), а Јединство четврто са 32 бода и 11 победа. Остали резултати 15. кола: Динамо -ТЕНТ 0:3, Јединство – Партизан 3:0, Визура – Клек МД 3:0, Срем – Спартак 0:3. У следећем колу Жеља дочекује водећу Визуру. Рано вођство Црвене звезде, касније све убедљивије, уздрмало је одбојкашице Жеље па је нервоза и несигурност била присутна у целом сету. На почетку другог сета деловало је да се састав Светлане Илић вратио у меч. Иако су Београђанке углавном водиле по два-три поена разлике, тај период игре био је изједначен све док се Звезда није одлепила на 17:12. Успеле су Лајковчанке да се примакну на 17:15, на 21:18, Млађеновић и Станимировић су држале екипу у сету, али кад год је било потребно домаћин би „додао гас“ и тако добио овај сет. Трећи део игре одбојкашице Жеље почеле су одлично, водиле су до резултата 12:12 када је млади тим Црвене звезде преокренуо сет и сталним вођством привео утакмицу крају без већих проблема.