Poštovani, sajt Opštine Lajkovac se nalazi na adresi www.lajkovac.org.rs. Sajt koji ste upravo posetili je arhiviran i neće se ažurirati.Za najnovije informacije iz Opštine posetite wwww.lajkovac.org.rs. Za 20 sekundi sajt će Vas prebaciti na novu verziju. Hvala Жељи бод у дербиjу, Задругар убедљив

Opština Lajkovac

Почетна » Вести » Жељи бод у дербиjу, Задругар убедљив

Жељи бод у дербиjу, Задругар убедљив

Дерби 9. кола Колубарско-мачванске зоне између Радничког Горење и Железничара завршен је нерешеним резултатом 1-1 (1-0). Све у свему, реми је и направеднији исход комшијског дербија на Петом пуку. Домаћин је имао више од игре у првих 45 минута, мада није било пуно шанси. Најагилнији у редовима Радничког Горење био је Петар Станојевић који је у 29. минуту постигао ефектан гол на пас Ђурића. У наставку је Железничар преузео иницијативу. После неколико добрих прилика пред голом Драгићевића у 75. минуту је Гавриловић један центаршут са леве стране главом претворио у погодак. Домаћина до краја меча покушао да дође до победе тако да је Спасојевић у 80. минуту пропустио најбољу шансу на утакмици. Изашао је сам пред голмана Железничара, али није био присебан да лопту пошаље у мрежу.
Задругар је напокон пребродио кризу и савладао Рибницу са убедљивих 3:0, мада је прво полувреме завршено без голова. Коначна табела после деветог кола знаће се у недељу по завршетку још три утакмице, али ће Железничар остати на четвртом месту са 16 бодова осим ако Врело Спорт победи на гостовању у Крупњу. Мачва из Богатића је тренутно прва са 19 бодова, ваљевски Раднички и Борац из Лешнице имају по 18, с тим што борац има утакмицу мање, коју игра са последњим Радничким Стобекс у предграђу Лознице. Задругар је девети са 10 бодова, а могу га у случају победа престићи Раћевац и Осечина, због боље гол разлике.