Жеља граби ка врху Зоне, Задругар ремизирао са Радничким

Наставља се фуриозна серија ФК Железничар, каква се и очекивала од дојучерашњег српсколигаша. У суботу је Жеља у Шапцу савладао Раднички Шабачки са 2:1. Голове су постигли Тинтор у 60. и Гајић у 67. минуту, док су домаћи пораз ублажили у 90. минуту поготком Пантића. Прво полувреме је припало Шапчанима, који су пропустили и неколико повољних прилика, као што је пречка Лончара у 43. минуту. У другом делу утакмице Жеља је заиграо знатно офанзивније, добра игра је донела и голове, тако да је меч практично решен за седам минута: од 60. до 67.

Захваљујући ремију Задругара са ваљевским Радничким, Железничар се изједначио са Ваљевцима по броју бодова – 22. После десетог кола они деле друго и треће место, док је на челу табеле са 25 бодова Мачва из Богатића која је убедљиво савладала љишки Спартак са 3:0. Задругар и Раднички су у суботу у Лајковцу приказали добар фудбал, али са мало конкретних прилика за голове. Очигледно да су екипе које се дугогодишњи зонаши и које се добро познају опрезно ушле у меч, знајући са које стране може доћи опасност по њихове одбране и голмане. После две узастопне победе и ремија Задругар се вратио у „мирну зону“, у средину табеле. Налази се на осмом месту са 14 бодова, колико имају и ОФК Дивци на седмом месту.