Жеља славио у Владимирцима, ремији Задругара и Стрмова

Железничар је у суботу освојио прве бодове и то сва три на гостовању у Владимирцима, што је велики подстицај за тим састављен првенствено од Лајковчана. Стрелци за Жељу били су Лука Живановић у 43. и Слободан Стјеља у 53. минуту, док су домаћи ублажили пораз у 86. минуту преко Гачића.

На врућем терену у Владимирцима Лајковчани су повели пред сам крај првог полувремена, што је увек психолошки ударац за противника, а стрелац је био млади Лука Живановић. Већ на почетку другог дела игре искусни Стјеља је повећао предност, коју је Жеља успешно одржавао до 86. минута. Доста нервозе било је у надокнади времена, када је судија Петровић из Лознице поделио чак пет жутих картона, од чега три фудбалерима Железничара.

Бледа фудбалска представа са обе стране виђена је у суботу на Сенари у утакмици без погодака између Задругара и Младости из Прњавора. Нису зелено-бели били ни близу подвига из првог кола када су савладали Жељу, ни гости ништа више нису приказали, али су на крају могли однети сва три бода јер су пропустили две одличне прилике за гол. У ствари, сјајно је реаговао голман Симић.

Одличан наступ ФК Стрмова јуче у Врелу – против квалитетног противника, који је важио за фаворита у овом мечу, одиграли су нерешено 2:2. Међутим, могло је Стрмово да узме сва три бода фаворизованом противнику јер је до 80. минута водило са 2:0.

Први гол у 36. минуту дело је Луке Стојаковића, да би на 2:0 у 53. минуту повисио млади Лука Којић, овогодишње појачање из Будућности Крушик. На 2:1 смањио је резервиста Обрадовић у 80. минуту, а већ у 84. изједначио је још један резервни играч, Сајић, и то чим је ушао у игру.

У сваком случају, добар старт у новом првенству Колубарско-мачванске зоне за лајковачке зонаше, јер после два кола имају по пристојна четири бода. Једини тим са обе победе је ваљевски Раднички.

Следећег викенда нас очекује још један лајковачки дерби, састају се Стрмово и Задругар,  док Железничар дочекује Цер.