Жеља срушио лидера, Задругар поражен у Врелу

Победа је прижељкивана, али вероватно нико није очекивао да ће Железничар бити тако доминантан против лидера Рађевца. Опет је „дизелка“ завршила меч са шест голова у мрежи противника, што показује да ове сезоне има врло ефикасан напад. У одличној игри момака које предводи тренер Срђан Јовановић голове су постигли: Софронић у 28. и 45, Стејанић у 32. и 61, Земан у 37. и Станојевић у 68. минуту.

Крупањце је начео најбољи стрелац Жеље Софронић, искоса са 15 метара после продора у шеснаестерац гостију. Већ четири минута касније Савић је идеално доадо лопту Стејанићу, који је шутирао са десетак метара у гол Мићића. Тих феноменалних 10 минута, у којем је Жеља решио утакмицу, заокружили су одличном акцијом Стејанић и Земан, који је искоса ушао у казнени простор и матирао голмана гостију. Стејанић је био заслужан и за последњи погодак домаћина у првом полувремену, када је у 45. минуту украо лопту одбрани Рађевца, додао је усамљеном Софронићу којем није било тешко да голом поентира одличан први део меча. У наставку је и сјајни Стејанић постигао свој други гол, после доброг проигравања Прокића, да би, после врло лепе акције у 68. минуту, голеаду Железничара крунисао Станојевић.

У Врелу је било обрта и шанси на обе стране, али је домаћин имао више сналажљивости и среће и победио са 3:1. Повео је Задругар голом Уроша Јеринића у 20. минуту, изједначио је Бранковић већ у 28. минуту, да би почетком другог полувремена Врело Спорт решило утакмицу за два минута, погоцима Којића у 52. и Ђурђевића у 54. минуту.

Железничар је у недељу показао да има тим за врх табеле, само је потребан континуитет добре игре и резултата. У групи је тимова са најмање пораза, сада би добро дошла три бода на гостовању. Прва прилика је следеће недеље у Брезовици, док ће се у Лајковцу играти комшијски дерби између Задругара и Рибнице. Што се тиче табеле, Борац из Лешнице је преузео вођство са 23 бода, Рађевац има 22, а Слога из Богосавца 21. Железничар је на четвртом месту са 18 бодова, а Задругар на петом са 16, колико имају и Мионичани.