Жељи и Рубрибрези по бод, Задругар поражен

У 12. колу Српске лиге Запад Железничар је као домаћин ремизирао са Шумадијом из Аранђеловца. Резултат је био 1:1 – Шумадија је повела већ у 10. минуту голом Милановића, а изједначио је Тинтор у 32. Можда би исход био повољнији за нашег српсколигаша да је реализован пенал у 11. минуту.
Без обзира што се по тренутном пласману сматрало да су Лајковчани фаворити у овој утакмици, Шумадија је заслужено однела бод. Отворено су ушли у меч и повели већ у 10. минуту када је Милановић искоса ушао у шеснаестерац и оштрим шутем савладао Ранковића. Већ минут касније досуђен је једанаестерац за Жељу, после фаула над Ратибратовићем. Шут Станојевића, најбољег стрелца „дизелке“ ове јесени, Нићифоровић је одбранио. После центаршута Стевановића у 32. минуту искусни Тинтор је био највиши у скоку и поравнао резултат. У другом полувремену домаћи су стално нападали, гости вребали из контранапада, али је резултат остао непромењен.
Састав Железничара на овој утакмици: Ранковић, Стевановић, Ђермановић, Тинтор, Митровић, Јевремовић, Станојевић, Радибратовић, Ђукић, Ракић, Мијушковић. Играли су још: Петровић М. Чочовић, Арсић. Шеф стручног штаба: Срђан Јовановић.
Жеља је тренутно на шестом месту, односно у групи клубова од друге до шесте позиције који имају по 21 бод. У следећем колу их очекује велико искушење јер гостују у Ариљу другопласираној екипи, Будућност тренутно има 24 бода. После дужег времена лидер пожешка Слога није освојио сва три бода јер их је у Ваљеву добром игром зауставила Будућност Крушик, меч је завршен резултатом 1:1.
Нашим зонашима и даље не иде најбоље. Задругар је поражен од Младости из Дoњег Добриња код Пожеге са 2:1. Младост је до пре два кола била „закована“ за дно табеле, онда је забележила две победе заредом, а једна од тих је, на жалост, против Задругара. Рубрибреза није искористила предност домаћег терена и у мечу без голова са љишким Спартаком освојила бод. Зелено-бели су на 11. месту са 10 бодова, а следи их Рубрибреза са бодом мање. Следећег викенда Задругар дочекује ваљевски Раднички, док Рубрибреза гостује Радничком Стобекс.