Победе Железничара и Стрмова, пораз Задругара

У осмом колу Колубарско-мачванске зоне Железничар је на свом стадиону победио Младост из Прњавора са 2:0, Стрмово је добило Качер у Белановици са 3:1, док је Задругар поражен у Лешници тесним резултатом 3:2.

Жеља је уписао другу узастопну победу пред својим навијачима. Поново је на стадиону Железничара виђена борбена и занимљива утакмица, у којој је домаћин још једном показао велику жељу за игром и победом. Страхиња Софронић је прорадио у прошлом колу и данас је наставио голгетерску серију: постигао је први гол за Лајковчане у 23. минуту. Тим  резултатом је зваршено прво полувреме, „дизелка“ је имала доста шанси за поготке, а други и одлучујући гол дао је млади Лука Живановић у 68. минуту. Врло важна серија од 6 бодова за Жељу.

Стрмово је данас у Белановици компензовало пораз из прошлог кола на свом стадиону од тима Раднички Клупци. Новајлија Качер се солидно снашао у Зони и пред ово коло био при врху табеле, али их је Стрмово зауставило њваише захваљујући расположеном  двоструком стрелцу Драгиши Савковићу. Постигао је први гол за рано вођство свог тима, у 8. минуту. Домаћин је изједначио пред сам крај полувремена преко Пераловића, да би утакмицу решили Спасојевић у 75. и Савковић у 82. минуту.

На два узастопна гостовања Задругар је доживео два пораза, чиме је покварио добар биланс који је имао на старту сезоне (био једина непоражена екипа). Повели су Лајковчани у 37. минуту преко младог Јоксића, да би гости преокренули головима у 50. и 52. минуту. Занимљиво је било у финишу утакмице: домаћин је постигао трећи гол у другом минуту надокнаде, а већ у следећем нападу Задругар је смањио голом Дениса Ракића. Међутим, било је касно за нешто више, односно за бод зелено-белима.

Захваљујући победи у Владимирцима и ремију ваљевског Радничког у дербију са Дивцима (без голова), Врело Спорт се издвојило на првом место са 17 бодова. Ваљевци су други са 15, а Стрмово одлично треће са 14 бодова. Железничар је седми са 11 бодова, а Задругар на 10. месту са 10 бодова. На дну табеле су Цер и Рибница са по 5 бодова.

Следећег викенда нови лајковачки дерби: Железничар-Стрмово, док Задругар напокон игра на својој Сенари и дочекује Јединство из Владимираца.