Пораз Железничара у Мионици

У трећем колу Колубарско-мачванске зоне у фудбалу Железничар је данас изгубио од Рибнице у Мионици са 2:1. Стрелци за домаће били су Софронић у 15. и Плећић у 19. минуту, док је пораз дизелке ублажио Лука Стојаковић у 56. минуту.

Рибница се за ово првенство појачала са неколико искусних српсколигашких играча, као што су Земан, Гентић, Софронић, Плећић, Рајковић…, тако да има јак и искусан тим. Управо је прошлосезонски шпиц лајковачког тима Страхиња Софронић начео мрежу Глигоријевића, а затеченост гостију искористио и Плећић, тако да је Рибница за четири минута дала два гола. Показало се да је Жеља, упркос свим покушајима, до краја утакмице успео само да ублажи рану предност домаћина.

Данас је одигран још меч Цер – Рађевац 2:0, а сутра се састају: Борац Лешница – Мачва Богатић, Дрина – Дивци, Осечина – Раднички Ваљево и Липолист – Хајдук Станко (Црна Бара). После одличног старта Осечине и две победе, очекује се занимљив сусрет у центру Подгорине.