Железничар одиграо нерешено у Клупцима

У последњој утакмици 18. кола Колубарско-мачванске зоне Железничар је у Клупцима одиграо 1:1 против домаћег Радничког. Тако је „дизелка“ остала непоражена после пет пролећних кола, са две победе и три узастопна ремија, од чега два у гостима. Резултат у Клупцима повољан је и за Задругар, јер је Раднички директан конкурент зелено-белима у борби за опстанак.

Услови за игру били су веома тешки и нимало наклоњени фудбалу, услед обилне кише и терена  натопљеног водом, али су се обе екипе трудиле колико су могле. Домаћин је повео већ у 11. минуту голом нападача Стефановића, а Железничар је благовремено изједначио – Страхиња Софронић је био стрелац у 34. минуту. Према оценама посматрача, нерешен резултат је најправичнији исход ове утакмице.

Задругар је на свом стадиону претрпео пораз од ваљевског Радничког са 3:0. Раднички је повео пред крај првог полувремена, голом Јанковића у 42. минуту. На 2:0 повисио је Живановић у 67. минуту, а трећи погодак постигао је Матић у 74. минуту. Гости су били бољи, имао је и домаћин своје добре периоде, али генерално није показао довољно жеље и борбености како би учинио нешто више.

После данашњег убедљивог пораза на свом стадиону, четвртог овог пролећа, евидентно је да је Задругар у озбиљној кризи и да му предстоји грчевита борба за опстанак. Током прошле недеље из приватних разлога повукао се шеф стручног штаба Дејан Спасић, а екипу је преузео Саша Ђенисић, који је у јесењем делу водио Железничар.

Остали резултати 18. кола: Врело Спорт – ОФК Осечина 4:0, Борац (Лешница) – Качер 4:0, ОФК Дивци – Младост (Прњавор) 1:1, Јединство – Рибница 0:3. Слободан је био Цер.

Железничар је тренутно пети са 26 бодова, док Задругар са 16 бодова дели последње место са Клупцима. Јединство има бод више, а Цер и Младост из Прњавора по три више. До краја има осам кола и сасвим довољно времена да се Задругар консолидује и извуче из опасне зоне.

У следећем колу Железничар дочекује Качер, другопласирани тим на табели, са два бода више од Лајковчана. Задругар очекује гостовање у Осечини, која је седмопласирана са 23 бода. Утакмице почињу у 16 часова.