Железничар освојио бод у Петковици

У 16. колу Колубарско-мачванске зоне ФК Железничар је данас одиграо 1:1 против Цера у Петковици. Можемо констатовати да је Жеља наставио успешну пролећну серију јер у три кола има две победе и реми.

По терену наквашеном водом и прекривеном барама, по којем је тешко било контролисати лопту, фудбалери оба тима су се доста трудили и одиграли коректну утакмицу. Жеља је повео већ у 17. минуту фантастичним поготком Ристе Ристовића из слободног ударца са тридесетак метара, искоса са леве стране. Сви су очекивали центаршут, голман домаћих показао је двојици саиграча да нема потребе да стану у живи зид, он се поставио на супротну страну гола и свој десни део мреже оставио небрањен. То је луцидно искористио Ристовић и опалио по лопти из све снаге у тај део гола, лопта се од пречке одбила у мрежу, а голман Ристић је био немоћан.

Имао је Жеља у том делу утакмице већи посед и неких десетак минута је кружио око гола домаћих, али није створио озбиљнију шансу. Иначе, дизелка је играла доста отворено на овом мечу. Цер је изједначио пред крај полувремена, прецизније у 40. минуту, уз мало среће. Играч домаћег тима из аута је лопту бацио дубоко у казнени простор Железничара, до ње су главама покушали да дођу одрамбени играч Лајковчана и нападач Цера, одбила се до Јовичића који је „из прве“ више желео да убаци лопту у петерац него да шутира, али је лобовао голмана Симића.

У другом полувремену екипе су смењивале у притисцима, било је неколико оштрих стартова на обе стране, у чему су предњачили домаћи фудбалери па је тренер Анђић због повреда био приморан да прави измене у тиму. У 81. минуту домаћима је поништен гол због очигледног офсајда. Фудбалери Жеље су у завршници меча добили три жута картона, укупно пет, а Цер четири.

Данас је у Владимирцима Јединство победило Младост из Прњавора са 3:1. Остале утакмице се играју сутра, а лајковачки Задругар је слободан у овом колу.

Железничар је тренутно трећи са 24 бода, једним мање од Качера, док ће Задругар остати на 16 бодова. Могао би да га престигне Раднички Клупци који има 15 бодова, а сутра гостује у Лешници.