„Мачва“ добила дерби захваљујући пеналу

Захваљујући престрого досуђеном пеналу, који је изазвао велико незадовољство фудбалера и стручног штаба „Жеље“, дерби јесењег дела првенства припао је „Мачви“. Меч је завршен победом домаћина са 1:0, голом Ђукановића из једанаестерца у 76. минуту. Реалан епилог је нерешен резултат.

Пред око 1500 гледалаца, према очекивању, одиграна је тврда првенствена утакмица, без много лепих потеза. Шапчани су ипак више нападали у првом полувремену, а после велике гужве у шеснаестерцу „плавих“ поништен им је гол због офсајда, на интервенцију помоћног судије.

„Жеља“ је узвратио шансом у 70. минуту, када је после центаршута Јанковића капитен Гентић за мало био непрецизан главом. Међутим, судија Ђуровић из Ужица је пет минута касније, после исправне интервенције Танасијевића у казненом простору, показао на белу тачку сматрајући да је голман „Жеље“ омео нападача Шапчана Пејовића. То је изазвало оправдано негодовање наше екипе које је трајало неколико минута, а судија је искључио шефа стручног штаба Драгана Грчића. До краја утакмице „плави“ су покушали све не би ли изједначили, али им то није пошло за руком.

„Мачва“ сада има три бода више, а за „Железничаром“ „Полет“ заостаје два“ а „Јошаница“ и „Рудар“ четири бода. У 13. колу Лајковчани играју још један дерби – у недељу 10. новембра од 13.30 гостује управо „Полет“ из Љубића, док Шапчани иду на ноге једној од најслабијих екипа ове сезоне, „Партизану“ Бумбарево брдо.