Одбојкашицама бод у Старој Пазови

Најдужи меч петог кола „Винер штедише Суперлиге“ виђен је у Старој Пазови. „Јединство“ је славило противЖелезничара“ са 3:2, мада је после лако добијена два сета изгледало да ће победити убедљивим резултатом. Девојке „Жеље“ смогле су снаге да направе преокрет, посустале су у тајбреку, али су ипак освојиле један бод.

После два убедљиво добијена сета навијачи домаћег тима, који су испунили Халу спортова, помислили су да је на помолу лагана победа. Водио је домаћин у трећем сету са 21:20, у четвртом је имао убедљивијих 21:18, али у оба наврата Лајковчанке су долазиле до преокрета и сетове завршиле са 25:23 у своју корист.

У петом сету „Јединство“ је освојило све поене до промене страна и повело са невероватних 8:0. Наше одбојкашице овога пута нису успеле да се врате у ритам, тако да је домаћин тајбрек добио са 15:5 и тако остварио трећи првенствени тријумф.

Јединство (Стара Пазова) – Железничар 3:2 (25:17, 25:18, 23:25, 23:25, 15:5)

Хала спортова у Старој Пазови. Гледалаца: 500. Судије: Игор Миљковић и Иван Лазаревић. Трајање меча: 121 минут.

ЈЕДИНСТВО: Брковић 3, Михајловић, Јакић 16, Марковић, Јовановић 15, Ђукановић (либеро), Јуришић, Мартиновић 17, Вулин, Ђурић 16, Станојевић, Сакраџија 13. Тренер: Јово Цаковић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Вељковић 6, Тривуновић 11, Лазаревић 1, Аћимовић 4, Тешановић 9, Јегдић (либеро), Кнежевић (либеро), Дрпа 21, Вуловић 8, Мрдак, Дивац 1, Златић. Тренер: Миливоје Радисављевић.