Реми у дербију Зоне Дрина

Дерби сусрет 23. кола Зоне Дрина између Задругара и ФАП-а донео је солидан фудбал и нерешен резултат 1:1. Лајковачки зонаш пропустио је изванредну прилику да победом у директном дуелу претекне лидера, који иза себе има серију лоших резултата.

ФАП у пролећном делу првенства не показује квалитет из првог дела, што се видело и на мечу у Лајковцу. У изједначеној утакмици зелено-бели су ипак имали више шанси и испустили су победу после вођства од 1:0. После добрих додавања у шеснаестерцу гостију, у 59. минуту стрелац је био Јеринић. Међутим, у 68. минуту гoсти су уз пуно среће изједначили. После гужве пред голом домаћих, на одбијену лопту натрчао је Пријовић и са седам метара успео да је смести у мрежу.

Тим из Прибоја на Лиму сачувао је водећу позицију на табели са 36 бодова, на друго место избила је Слога из Бајине Баште са 34, колико има и Задругар. У врху табеле повећава се гужва јер су се серијом победа примакли Златибор и ваљевски Раднички са 33 и Осечина са 32 бода, тако да се очекује узбудљива завршница првенства. У комшијском дербију, Брезовица-Рибница било је 0:1.

У 24. колу Задругар гостује Радничком у Клупцима, Раднички дочекује Полимље из Пријепоља, а Рибница тим Златибора из Чајетине, ОФК Осечина гостује у Севојну, а Брезовица у Крупњу. Слободан је ФАП.