Железничар чува друго место, Задругар поражен у Клупцима

Четвртом победом у низу „Железничар“ је показао да је најозбиљнији претендент на друго место. Одлична игра и сигурна победа од 2:0 против добре екипе „Слоге“ из Пожеге. С друге стране, зонаш „Задругар“ је поготком примљеним у последњем минуту поражен у предграђу Лознице од „Радничког Стобекса“ са 2:1.

Можда и најбоља утакмица српсколигаша „Железничара“ у пролећном делу првенства, али у првом полувремену мрежа гостију се ипак није затресла. Све је надокнађено у другом полувремену, смао за десет минута, головима Матића и Небојше Симића. У 54. минуту, после одличног центаршута Цветковића, овосезонско велико појачање Матић добрим шутом затресао је мрежу немоћног Руменића. На 2:0 повисио је Небојша Симић у 64. минуту. После одличног продора искоса у близини шеснаестерца срушен је Цветковић, један од најбољих актера јучерашњег меча. Одлично изведен центаршут Јовановића ударцем главом је реализовао Симић.

За „Железничар“ су играли: И. Јовановић, Н. Јовановић, Томић, Н. Симић, Ћесаревић, В. Симић, Пауновић (Јовановић) Матић, Плећић (Марковић), Ристић, Цветковић.

„Лозница“ је прва са 55 бодова, „Жеља“ други са 46, пет бодова мање има „Будућност-Крушик“, која је претекла Убљане после победе над „Рударом“, док „Јединство“ заостаје седам бодова након ремија код куће са „Карађорђем“. Следећег викенда „Жеља“ гостује шестопласираном „Полету“ из Љубића.

„Задругар“ је у Зони Дрина поражен од „Радничког Стобекса“ са 2:1, у утакмици са пуно обрта. Лајковчани су повели са 1:0 у 33. минуту, аутоголом Милутиновића који је постигао ефектан гол главом – али у своју мрежу. Домаћи су изједначили у 63. минуту после лепе акције, центаршута и поготка главом нападача Миловановића. Затим је голман „Задругара“ Марковић одбранио пенал који је извео Васић, на велику радост својих суиграча. И само што су „зелено-бели“ помислили да су извукли бод, у 90. минуту у гужви се најбоље снашао Тадић и угурао лопту у гол лајковачког зонаша.

За „Задругар“ су играли: С. Марковић, Симеуновић, Новаковић, Митровић, Јовановић, Аврамовић, Јеремић (Спасић), Николић (Н. Марковић), Несторовић (Јеринић), Вукашиновић, Бојичић.

„Златибор“ је победом над „Радничким“ у Ваљеву претекао „Задругар“ и изједначио се са ФАП-ом, са 36 бодова. Трећа „Слога“ из Бајине Баште, четврти „Задругар“ и пети „Раднички“ имају по 34 бода, сјеничка „Слога“ 33, „Осечина“ 32 итд. Пуно је тимова који конкуришу за прво место и биће веома узбудљиво до краја првенства,а следеће недеље у Лајковац долазе комшије из Мионице, који се боре за опстанак