Победе Железничара и Задругара

Железничар је ухватио последњу „сламку спаса“ за опстанак у Српској лиги Запад. Пред својим навијачима савладао је Лозницу са 2:1. Упркос томе што су од 15 минута играли са 10 фудбалера јер је искључен Лазић због ударања играча Лознице, домаћи су прво полувреме водили са 2:0. Гости су у другом полувремену играли нешто офанзивније и успели да смање на 2:1, иако је и њима искључен један фудбалер тако да је Железничар успео да одржи резултат до краја утакмице. Ово је био сусрет у којем је реално очекивана победа јер је Лозница забележила шест узастопних пораза.
Иако је и даље на последњем месту, захваљујући овој победи Жеља је смањио разлику у односу на Лозницу на два бода, а има четири бода мање од Полета, Мокре Горе и Јошанице. Међутим, већ у следећем колу „плави“ гостују захукталом Златибору (Чајетина) што ће бити велико искушење у тешкој борби за опстанак. Добро је што се у 24. колу састају Лозница и Мокра Гора, Полет дочекује лидера Радничког, док Јошаница игра код куће против одличне крагујевачке Шумадије. Без обзира на резултате директних конкурената, Железничар мора да извуче максимум у свакој утакмици и победи неког и у гостима, ако жели да сачува српсколигашки статус.
На тренутак је био заустављен у среду, али Задругар већ од овог викенда наставља са одличним резултатима. У суботу је у Лајковцу пало Полимље из Пријепоља. Резултат је био 3:1, а стрелац сва три поготка Немања Марковић – у 46, 73. и 75. минуту (из пенала). У динамичној и борбеној, правој првенственој утакмици, прво полувреме није баш наговештавало такав исход. Гости су показали да имају добар тим и водили су од 27. минута. Међутим, свој први гол Немања Марковић је постигао чим је почело друго полувреме, што је гостујући тим избацило из ритма. Следећи Немањин погодак у 73. минуту био је евро-гол, да би исти играч тачку на меч ставио два минута касније, после оправдано досуђеног једанаестерца.
Задругар је девети са 31 бодом, колико има и Слога из Бајине Баште на осмом месту. У 23. колу, у суботу 29. априла од 16 часова, игра против Радничког у Ваљеву, који се налази на шестом месту са 35 бодова.