Дерби у Лајковцу припао Визури

У дербију 15. кола Суперлиге Србије за одбојкашице Железничар је синоћ у Лајковцу поражен од Визуре са 3:1, по сетовима 31:29, 25:17, 23:25 и 25:21. Врло је могуће да би резултат ишао другим током да су домаће одбојкашице добиле неизвесни први сет, који је психолошки знатно утицао на наставак меча. У редовима актуелног шампиона бриљирала је репрезентативка Катарина Лазовић са 31 поеном, а пратиле су је Гајевић и Пејичић. Код Лајковчанки најефикасније су биле Младеновић са 21 поеном и Олуић са 19.
Резултати осталих утакмица: Црвена звезда-ТЕНТ 3:1. Јединство(СП)-Динамо 3:0, Клек-Спартак 3:1 и Уб-Партизан 3:1. Убљанке су оствариле изузетно важну победу, али је и Клек победио, тако да ће борба за опстанак комшијског тима бити неизвесна до краја првенства. На табели се издвојила водећа четворка која има по 11 победа, с тим што због сет количника Визура, Црвена звезда и Јединство имају по 33 бода, а Жеља 30. Што боља позиција битна је због добијања лакшег противника на почетку плеј-офа, а рекло би се да Лајковчанке до краја имају лакши распоред од својих директних ривала. До завршетка првенственог дела остала су три кола, а противници Железничара биће Динамо у Панчеву и Партизан и Спартак у Лајковцу. Подсећамо да је лајковачки суперлигаш у прошлој сезони играо у полуфиналу плеј-офа.