Лош викенд за лајковачке фудбалске тимове

У осмом колу Српске лиге Запад Железничар је поражен од Такова из Горњег Милановца високим резултатом 4:1 (3:0). Стрелац јединог гола за Железничар био је искусни Тинтор. За ФК Железничар су играли: Петровић Б. Стевановић, Ђермановић, Тинтор, Митровић, Павловић, Јевремовић, Станојевић, Ђукић, Ракић, Софронић. Улазио је и М. Петровић.
У дербију кола пожешка Слога је у победила Сушицу у Крагујевцу са 4:2, док су остали фаворити углавном однели победе у својим мечевима. Будућност Крушик је у Ваљеву савладала имењака из Ариља са 2:0. Лидер је Слога са 20 бодова, следи је Млади радник из Пожаревца са 18. Сушица је четврта са 15, док ваљевска Будућност и Слога из Петровца предводе велику групу тимова који имају између 14 и 11 бодова. Жеља је тренутно осми са 12 бодова.
Следећег викенда, односно 4. октобра, Железничар дочекује Бане из Рашке, тим са дна табеле, који је освојио само два бода у осам кола.
И лајковачки зонаши нису освојили бодове протеклог викенда. У узбудљивој утакмици, коју су оба тима завршила са по девет фудбалера у пољу Задругар је на свом стадиону изгубио од Врело Спорта са 3:2 (1:1). Повео је Задругар већ у 10. минуту голом Гавриловића, који је главом лобовао голмана гостију. Антонић је изједначио у 42. минуту, када је непажњом одбране домаћих сам ушетао у 16 метара и матирао голмана Веселиновића. Друго полувреме обележила је прво неспретна интервенција голмана Веселиновића који је лопту коју је већ имао у рукама пропустио у гол. Иако је остао са 10 играча јер је Глигорић добио црвени картон, домаћин је изједначио одличним голом Немањe Марковићa из слободног ударца, двадесетак минута пред крај. Међутим, после још једне грешке одбране Задругар је примио гол десетак минута пред крај, а судија је искључио и једног фудбалера Врела, а затим још по једног на обе стране пред крај меча. Задругар је нападао већи део другог полувремена, тако да се стекао утисак да је сам себе победио.
Рубрибреза је у Ваљеву поражена од Радничког са 3:1 (2:1). Једини погодак за Лајковчане постигао је Небојша Марковић, некадашњи фудбалер Задругара, у 24. минуту, изједначивши резултат у том тренутку. Међутим, десетак минута касније домаћи су повели са беле тачке, да би поентирали голом у 50. минуту. Раднички је био доминантнији, имао још неколико прилика до краја, погодили су и стативу.
Рубрибреза и Задругар тренутно заузимају 11. и 12. место Колубарско-мачванске зоне са 8 и 7 бодова. У осмом колу, које се игра следећег викенда, поново их очекују тешки противници. Рубрибреза дочекује водећу Слогу из Богосаваца, док Задругар гостује мионичкој Рибници, пријатном изненађењу досадашњег тока првенства.